Zadzwoń lub napisz 510 046 676 impression.pl@gmail.com jesteśmy na gplus
maszyna introligatorska

maszyny introligatorskie

falcerki


Proponujemy klientom zakup kompletnego zestawu używanych maszyn introligatorskich w tym doskonałych falcerek Stahl, które znajdą zastosowanie przy produkcji różnego rodzaju materiałów poligraficznych – od broszur i ulotek, przez czasopisma i katalogi po książki. Gwarantujemy wysoką jakość oferowanych urządzeń, które w niczym nie będę ustępować nowemu sprzętowi. Wszystkie maszyny są w pełni sprawne i zapewniają najwyższą wydajność pracy.

Falcowanie pełni niezwykle istotną funkcję w procesie przygotowywania materiałów introligatorskich. Pozwala nadać folderom, książkom oraz wszystkim innym drukom określony format. Odbywa się to poprzez łamanie, czyli właśnie falcowanie wydrukowanych arkuszy. Zależnie od wybranego formatu oraz ilości stron papier należy składać określoną ilość razy. Wyróżnia się dwa rodzaje łamania, krzyżowe – stosowane w przypadku książek oraz równoległe, którego używa się przy produkcji m.in. folderów.

Łamanie papieru wymaga niezwykłej precyzji – wszystkie błędy i niedociągnięcia będą widoczne już na pierwszy rzut oka, co znacznie obniży walory wizualne przygotowywanych materiałów. Dlatego, jeśli chcemy tworzyć książki i foldery, które będą elegancko się prezentować, powinniśmy używać odpowiedniego sprzętu. A właśnie taki znajduje się w naszym asortymencie. Falcarki Stahl oraz maszyny innych uznanych producentów, które oferujemy, zapewnią niezwykle dokładne łamanie arkuszy, co przełoży się nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale również na ich trwałość. Zastosowane w nich rozwiązania techniczne pozwolą łatwo dostosować metodę składania do kierunku włókien surowca, co w efekcie wyeliminuje ryzyko łamania papieru.

Do zapewnienia drukom wysokiego poziomu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi – przetarcia, rozdarcia – doskonale nadadzą się zaś dostępne w naszej ofercie laminatory poligraficzne.